avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Constestatie proces verbal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Constestatie proces verbal

ce cod penal are cei care fac abuz de serviciu, fals in acte publice vreau sa fac o contestatie care un proces verbal va rog sa imi spuneti ce art ce cod de procedura aliniat ... e.t.c va multumesc
Cel mai recent răspuns: frank_kvitta , utilizator 13:55, 8 Februarie 2011
abuz in serviciu contra intereselor persoanelor art 246 cod prnal
abuz in serviciu prin ingradirea unor drepturi art 247 cod penal
abuz in serviciu contra intereselor public art 248 cod penal
neglijenta in serviciu art 249cod penal
fals material in inscrisuri oficiale art 288 cod penal
fals intelectual art 289 cod penal
Pentru a contesta procesul verbal,nu aveti nevoie de coduri.mergeti la registratura,la judecatorie,si o sa va spuna ce trebuie sa faceti.
Dar trebuie sa va scrie un avocat,motivele pentru care doriti anularea procesului verbal,iar apoi sa le sustina in fata instantei,cu probe.
Ultima modificare: Marți, 8 Februarie 2011
frank_kvitta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent iacobalina iacobalina Buna seara....am sa expun pe scurt problema mea....sunt psiholog in cresele de copii....doi parinti care se lupta pentru custodia copiilor....el o acuza pe ea ... (vezi toată discuția)
La ce art de lege se incadreaza abuzul in serviciu ? mihaela2007 mihaela2007 seful unui serv din cadrul unei primarii a refuzat sa treaca in procesul verbal ceea ce au consemnat subalternii sai , care m-au asigurat ca vor trece toate ... (vezi toată discuția)
Daca furi ramai director?! maria60 maria60 Din anul 2002 până în 2006 a fost director al OSPA Maramureş [Editat art. 2.13 din Regulament]. În urma verificărilor efectuate de Corpul de control al ... (vezi toată discuția)