Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Constestatie proces verbal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Constestatie proces verbal

ce cod penal are cei care fac abuz de serviciu, fals in acte publice vreau sa fac o contestatie care un proces verbal va rog sa imi spuneti ce art ce cod de procedura aliniat ... e.t.c va multumesc
abuz in serviciu contra intereselor persoanelor art 246 cod prnal
abuz in serviciu prin ingradirea unor drepturi art 247 cod penal
abuz in serviciu contra intereselor public art 248 cod penal
neglijenta in serviciu art 249cod penal
fals material in inscrisuri oficiale art 288 cod penal
fals intelectual art 289 cod penal
Pentru a contesta procesul verbal,nu aveti nevoie de coduri.mergeti la registratura,la judecatorie,si o sa va spuna ce trebuie sa faceti.
Dar trebuie sa va scrie un avocat,motivele pentru care doriti anularea procesului verbal,iar apoi sa le sustina in fata instantei,cu probe.
frank_kvitta, utilizator