avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu am platit abonamentul la telefonul mobil se ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu am platit abonamentul la telefonul mobil se intampla ceva???

Deci am facut un abonament cosmote in 2009 si nu am platit deloc pana acuma ! Iar acum in 2011 am primit de la topfactoring sa plates 2600 ron ca altfel ma da in judecata ! se poate intampla ceva?? adica sa ma execute silit sa platesc?? Eu nu am nimic pe numele meu stau cu parinti si sunt student ! Pot face puscarie?? va rog ajutati maaa!!!!!!!!!!!!X-(X-(
Cel mai recent răspuns: Cristi336 , utilizator 23:58, 25 Februarie 2018
Nu exista sanctiune pentru debitorul insolvabil. Daca nu ai nimic pe numele tau nu poti fi executat .Daca ai salariu se poate pune poprire pe salariu .
pai si daca ma da in judecata???
daca vor sa va execute silit, trebuie sa va actioneze in judecata.
oricum, inchisoare nu se face, doar ca nu poti sa platesti o datorie
pai si daca ma actioneaza in judecata si ma executa silit ce se intampla?? va rog dati mi detaliii !!!
imi poate lua bunuri din casa??

Alte discuții în legătură

Restante facturi telefon alexandru1991 alexandru1991 Buna ziua.Am abonament la cosmote si nu am platit factura de 3 luni.Daca nu le mai platesc nimic pot sa ma dea in judecata ? Pot executa silit bunuri ? (vezi toată discuția)
Abonament cosmote - sim demagnetizat, reziliere contract PopaMarian1 PopaMarian1 Buna Ziua.Am si eu o intrebare,am un abomanet cosmote ,si asta seara stateam pe telefon si dintr-o data imi zce Introduceti cartela SIM.Bag cartela in alte ... (vezi toată discuția)