Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu am platit abonamentul la telefonul mobil se ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu am platit abonamentul la telefonul mobil se intampla ceva???

Deci am facut un abonament cosmote in 2009 si nu am platit deloc pana acuma ! Iar acum in 2011 am primit de la topfactoring sa plates 2600 ron ca altfel ma da in judecata ! se poate intampla ceva?? adica sa ma execute silit sa platesc?? Eu nu am nimic pe numele meu stau cu parinti si sunt student ! Pot face puscarie?? va rog ajutati maaa!!!!!!!!!!!!X-(X-(
Nu exista sanctiune pentru debitorul insolvabil. Daca nu ai nimic pe numele tau nu poti fi executat .Daca ai salariu se poate pune poprire pe salariu .
pai si daca ma da in judecata???
daca vor sa va execute silit, trebuie sa va actioneze in judecata.
oricum, inchisoare nu se face, doar ca nu poti sa platesti o datorie
pai si daca ma actioneaza in judecata si ma executa silit ce se intampla?? va rog dati mi detaliii !!!
imi poate lua bunuri din casa??