Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale magazin on line pfa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

magazin on line pfa

As vrea sa deschid un magazin on line -vanzari de cabluri pt retele , modemuri , etc
Oare poate sa fie un pfa
Multumesc
Nu PFA, deoarece nu va trebuie autorizare speciala in personam, poate insa sa fie intreprindere individuala sau srl,ori orice alta forma de societate...
Alexandru Radu Popescu a scris:

Nu PFA, deoarece nu va trebuie autorizare speciala in personam, poate insa sa fie intreprindere individuala sau srl,ori orice alta forma de societate...

la ce fel de autorizarea speciala v-ati referit?
Si pana la urma in ce conditii se poate totusi deschide magazinul virtual?