Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident rutier

Buna!
In octombrie 2010 am fost victima unui accident rutier in urma caruia masina mea a fost total avariata iar eu am avut 16 zile de spitalizare in care am suferit o interventie chirurgicala, sunt in concediu medical de aproximativ 5 luni, am mai putin de 60 de zile de ingrijiri medicale. Vreau sa stiu in cazul intelegerii amiabile ce suma as putea solicita.
Ati putea calcula suma ceruta dupa....paguba creata,cheltuielile din spital,numarul de zile de ingrijire si concediul medical,asta totul depinde de dvs. dar sa nu fie o suma prea mare pentru ca s-ar putea sa nu ajungeti la un consens.
ceea ce incerc sa aflu este suma corecta pt a evita instanta. am inteles ca spetele sunt diverse, nu vreau sa profit de pe urma accidentului dar nici sa raman cu definitia cuvantului accident. am mai vorbit cu avocati care ma sfatiuesc sa cer 10 000 de euro suma care nu stiu daca este tocmai corecta, mentionez ca am o tija pe femur si o sa mai fie nevoie de o interventie chirurgicala.