avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ce se va intampla cu indemnizatiile de concedii ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ce se va intampla cu indemnizatiile de concedii medicale pentru care nu a fost depusa cerere de recuperare

VA ROG SA IMI SPUNETI CE SE VA INTAMPLA CU SUMELE REPREZENTAND INDEMNIZATIILE DE CONCEDIU MEDICAL PENTRU CARE NU A FOST DEPUSA CERERE DE RECUPERARE. ACESTE SUME NU SE POT PRESCRIE ASA CUM SPUN CEI DE LA CASA DE SANATATE, PE DE ALTA PARTE NU SE POT NICI COMPENSA. VA MULTUMESC FRUMOS.
Cel mai recent răspuns: Cineva anonim , utilizator 22:07, 17 Februarie 2011
Eu zic ca se pot deduce in declaratia 112 cu sumele de plata pentru concedii si indemnizatii.
La asistenta contribuabili (0314039160) s-a dat raspunsul ca nu se poate trece in 112 decat deducerea aferenta lunii curente. Cerere de recuperare se depune la Casa de Sanatate.
Ultima modificare: Joi, 17 Februarie 2011
alex2309, utilizator
Se depun cerere de recuperare la casa de sanatate cu tot tacamul aferent, nu se mai deduc.
Se depune cerere de recuperare decat daca sunteti in termenul legal de 90 de zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fnuass ContSters166822 ContSters166822 Buna ziua, ce facem cu sumele de recuperat din FNUASS, pentru care nu am depus cerere in termen de 90 de zile si pe care nu pot sa le mai recuperez incepand ... (vezi toată discuția)
Certificat concediu medical mihteo mihteo Ce face institutia cu Certificatul medical al unui salariat? Se mai depune la Casa de sanatate? Daca da, in ce termen? (vezi toată discuția)
Note contabile concediu medical cu recuperare sume in lunile urmatoare mary_catalina mary_catalina Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Societatea noastra are sume de recuperat de la FNUASS, insa nu am facut dosar de recuperare, ci ... (vezi toată discuția)