Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ce se va intampla cu indemnizatiile de concedii ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ce se va intampla cu indemnizatiile de concedii medicale pentru care nu a fost depusa cerere de recuperare

VA ROG SA IMI SPUNETI CE SE VA INTAMPLA CU SUMELE REPREZENTAND INDEMNIZATIILE DE CONCEDIU MEDICAL PENTRU CARE NU A FOST DEPUSA CERERE DE RECUPERARE. ACESTE SUME NU SE POT PRESCRIE ASA CUM SPUN CEI DE LA CASA DE SANATATE, PE DE ALTA PARTE NU SE POT NICI COMPENSA. VA MULTUMESC FRUMOS.
Eu zic ca se pot deduce in declaratia 112 cu sumele de plata pentru concedii si indemnizatii.
La asistenta contribuabili (0314039160) s-a dat raspunsul ca nu se poate trece in 112 decat deducerea aferenta lunii curente. Cerere de recuperare se depune la Casa de Sanatate.
alex2309, utilizator
Se depun cerere de recuperare la casa de sanatate cu tot tacamul aferent, nu se mai deduc.
Se depune cerere de recuperare decat daca sunteti in termenul legal de 90 de zile.