Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere cu formula executorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere cu formula executorie

AM DEPUS CEREREA CU FORMULA EXECUTORIE A UNUI BO SI AM PRIMIT TERMEN.
TREBUIE SA MA PREZINT LA TERMEN SAU SE POATE JUDECA IN LIPSA, AVAND IN VEDERE CA NU AM SPECIFICAT SA SE JUDECE IN LIPSA ?
DUPA CE SE DA O HOTARARE CARE SUNT DEMERSURILE PENTRU A-MI RECUPERA DEBITUL:
nu trebuie sa va prezentati la termen: se va da incheiere in camera de consiliu, va trebui sa asteptati sa se redacteze acea incheiere si sa va prezentati la grefa instantei pentru a ridica titlul executor ( daca nu ati depus delegatie la cererea de investire, sa o aveti la dvs).
Apoi va veti adresa unui executor judecatoresc in vederea recuperarii sumei.
VA MULTUMESC,
O ZI BUNA

Va rog sa va editati mesajele cu litere mici, vedeti Regulamentul de postare. Va multumesc.
Liliana Gradinaru, Avocat