avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere cu formula executorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere cu formula executorie

AM DEPUS CEREREA CU FORMULA EXECUTORIE A UNUI BO SI AM PRIMIT TERMEN.
TREBUIE SA MA PREZINT LA TERMEN SAU SE POATE JUDECA IN LIPSA, AVAND IN VEDERE CA NU AM SPECIFICAT SA SE JUDECE IN LIPSA ?
DUPA CE SE DA O HOTARARE CARE SUNT DEMERSURILE PENTRU A-MI RECUPERA DEBITUL:
Cel mai recent răspuns: ela_ranete , utilizator 14:14, 13 Mai 2008
nu trebuie sa va prezentati la termen: se va da incheiere in camera de consiliu, va trebui sa asteptati sa se redacteze acea incheiere si sa va prezentati la grefa instantei pentru a ridica titlul executor ( daca nu ati depus delegatie la cererea de investire, sa o aveti la dvs).
Apoi va veti adresa unui executor judecatoresc in vederea recuperarii sumei.
VA MULTUMESC,
O ZI BUNA

Va rog sa va editati mesajele cu litere mici, vedeti Regulamentul de postare. Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 13 Mai 2008
Liliana Gradinaru, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum contest incuvintarea executarii silite?? bvflorin bvflorin Executorul a obtinut incuviintarea executarii silite a unui BO. In paralel se desfasoara un alt proces in recurs la aceasta investire, intru-cat BO-ul a fost ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin refuzat gabrielaRob gabrielaRob Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti cu o situatie. Detinem un bilet la ordin ce a fost refuzat la plata, pentru motivul ca semnatura de pe instrument nu coincide ... (vezi toată discuția)
Executare silita - bo ENGFULL ENGFULL am un bo refuzat de banca pentru lipsa de disponibil fac o recapitulare si daca gresesc sa omit ceva poate primesc atentionari si sfaturi.... cerere la ... (vezi toată discuția)