Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... scutiri taxe speciale persoane cu handicap
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

scutiri taxe speciale persoane cu handicap

Persoanele cu handicap grav si accentuat,precum si persoanele invalide gradul I SI II
po fi scutite de taxele speciale stabulite prin Hotararei ale Consiliului local?Ce lege reglementeaza aceasta scutire?
La ce taxe speciale faceti referire?
Legea care reglementeaza facilitatile fiscale pentru persoane cu dizabilitati,este L nr 448/2006
Este vorba despre plata pazeii obstesti stabilita in conformitae cu legea 333/2006
Pentru raspuns corect,incercati sa prezentati date corecte
In mesajul initial ati precizat "taxe speciale stabulite prin Hotararei ale Consiliului local",iar ulterior ati invocat legea 333/2006 .
L nr 330/2006 publicata in Monitorul Oficial nr 629/20.VII.2006 se refera strict la Infiintarea centrelor de informare si consiliere pentru tineri
Legea nr 330/2006 ,nu contine dispozitii privitoare la plata pazei obstesti
Eronat am scris 333/2006 ,corect este Legea333/203
legea 333/2003