avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN_firma it
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN_firma it

Am nevoie de cateva coduri CAEN care sa identifice activitate de comert cu ridicata (NU cu amanuntul) pentru componente/echipamente IT dar numai ocazional-nu este actvitate de baza si sa nu am nevoie de casa de marcat, intrucat se va face doar pe baza de factura fiscala.
Eu am cateva variante, dar care se incadreaza cel mai bine?
4651 Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
4652 Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
4651 Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
4652 Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 20:48, 2 Martie 2011
4651 se preteaza activitatii de care vorbiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen necesar pentru import diverse produse MihaiTeo MihaiTeo Buna ziua, Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate. Am o firma si as dori sa ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala import si comert online teodor_russu teodor_russu Buna ziua. O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pt vanzare software ?!? avo7 avo7 Buna ziua, Cine ma poate ajuta cu o informatie privind codurile CAEN? M-ar interesa pentru marketing si vanzari software, care este codul CAEN ? Conteaza ce ... (vezi toată discuția)