Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN_firma it
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN_firma it

Am nevoie de cateva coduri CAEN care sa identifice activitate de comert cu ridicata (NU cu amanuntul) pentru componente/echipamente IT dar numai ocazional-nu este actvitate de baza si sa nu am nevoie de casa de marcat, intrucat se va face doar pe baza de factura fiscala.
Eu am cateva variante, dar care se incadreaza cel mai bine?
4651 Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
4652 Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
4651 Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
4652 Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4651 se preteaza activitatii de care vorbiti.