Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii modul de calcul al salariilor la asociatiile de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

modul de calcul al salariilor la asociatiile de proprietari

cum se calculeaza salariile la administrator,presedinte,cenzor,femeie de serviciu,instalator etc.la asociatiile de proprietari?
merci.:help:

Indemnizatiile se calculeaza conform valori dispuse de adunarea generala a proprietarilor,aplicand reglementarile general valabile
da,dar ma interesa in ce lege gasesc reglementarile dupa care se face calculul si mai ales daca e pe nr.de pers.,cota indiviza?

goe_07 a scris:

Indemnizatiile se calculeaza conform valori dispuse de adunarea generala a proprietarilor,aplicand reglementarile general valabile

Eu am inteles ca exista o calculatie destul de interesanta, o cota de maxim 0,3 bani pe metru patrat... Deci ar fi 0,3 X suprafata locuintei. Este destul de ciudat ca o familie formata din 2 membri la 4 camere sa plateasca mai mult decat alta de 5 membri la 2 camere. Nu stiu cat este de corecta informatia. Am cautat in internet si in afara de art. 32 alin. (1) din Legea nr. 230/2007, nu am prea gasit si tare mult as dori sa aflu normele tehnice pentru aceasta calculatie...