Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... visa romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

visa romania

sunt din R.MOLDOVA, si pe 4 noiembrie am obtinut visa de romania care e valabila pana pe 5 mai.am intrecut termenul de 90 de zile de sedere si am ramas pe teritoriul Romaniei. in aprilie vreau sa incgei casatorie cu un cetatean roman.intrebarea mea este: in cazul ibcheierii casatoriei cu el am dreptul de a sta pe teritoriul Romaniei??????????
dreptul vi se acorda dupa ce va prezentati la ORI si veti solicita obtinere viza reintregire familie, insa in cazul in care se va dovedi ca ati stat fraudulos in Romania, foarte probabil ca atunci cand va veti prezenta sa fiti trimisa in tara de origine si cu probabilitatea de a primi interdictie.
Daca aveti viza expirata nu va puteti casatori.