Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare in functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare in functie

Buna ziua,

Pentru a incadra un angajat in functia de operator de introducere, validare si prelucrare date sau pt. functia de operator calculator este obligatoriu ca angajatul sa prezinte un curs absolvit in acest sens ? Mentionez ca persoana in cauza are studii superioare insa nu in domeniul informatic.
In codul Cor este specificat pentru functia operator de introducere, validare si prelucrare date ca sunt necesare studii medii?
Buna ziua. Dumneavoastra cum aveti prevazut, postul in Statul de functii? Studii medii sau studii superioare. Angajarea o face-ti in functie de cum este postul prevazut in Statul de functii nu cum are persoana studiile.

Pentru functia operator de introducere, validare si prelucrare date sunt necesare studii medii sau un curs de calificare in acest sens.