Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA, incadrare CAEN
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA, incadrare CAEN

Buna ziua
Pentru incadrarea in CAEN am nevoie de atestat intrun anumit domeniu. Am facultatea neterminata, diploma de BAC uman/filologie, insa voi fi angajata la o firma pe postul de asistent marketing.
Precizez ca alte atestate nu detin, insa am experienta de munca in media/agent publicitar 2 ani.
Cum pot sa reusesc sa ma incadrez in CAEN pentru a activa ca asistent de marketing, avand in vedere studiile/experienta de pana acum?

Multumesc foarte mult pentru ajutor.
O zi buna
sa inteleg ca doriti sa va deschideti PFA pe baza experientei profesionale?
Da, avand in vedere ca nu am atestat/studii pe marketing, ma intrebam daca experienta profesionala ma poate ajuta sa atest experienta mea in domeniu.

multumesc
Experienta profesionala nu este de ajuns pentru a va deschide PFA . La infiintarea PFA una din conditii este aceea de a prezenta fotocopii certificate olograf de pe documentele care atestă pregătirea profesională .
Va multumesc pentru raspuns
Cu placere.