Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare pe functie de conducere
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare pe functie de conducere

In cazul promovarii prin concurs pe functie de conducere, se avanseaza direct la gradul superior al functie publice?
ce grad superior?
Din consilier principal in consilier superior(de exemplu).
Faceti confuzie, doar functiile de executie au gradul principal si superior.
Prin legile de salarizare functiile de conducere au doar 2 grade I si II, dar care bineinteles ca nu se aplica.
Daca promovati in functia de sef serviciu sau sef birou, doar aceasta va fi functia, fara a mai avea si componenta de executie.