avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare pe functie de conducere
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare pe functie de conducere

In cazul promovarii prin concurs pe functie de conducere, se avanseaza direct la gradul superior al functie publice?
Cel mai recent răspuns: Tanjiani , utilizator 13:41, 12 Aprilie 2011
ce grad superior?
Din consilier principal in consilier superior(de exemplu).
Faceti confuzie, doar functiile de executie au gradul principal si superior.
Prin legile de salarizare functiile de conducere au doar 2 grade I si II, dar care bineinteles ca nu se aplica.
Daca promovati in functia de sef serviciu sau sef birou, doar aceasta va fi functia, fara a mai avea si componenta de executie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare in grad. razvan14florin razvan14florin Buna ziua, In anul 2007 am fost angajat ca functionar public in cadrul unei primarii, ca inspector in grad de debutant. In anul 2012 in urma promovarilor in ... (vezi toată discuția)
Promovare functionar public de conducere elenacapricorn elenacapricorn A mai aflat cineva,ceva despre promovarea sau salarizarea functionrilor publici cu functie de conducere? Cazul meu: -functionar public de conducere-sef ... (vezi toată discuția)
Promovare pe functie publica de conducere marina.marina67 marina.marina67 Sunt functionar public clasa I din anul 2005,indeplinesc toate conditiile privind promovarea in functia publica de secretar comuna,am acordul ... (vezi toată discuția)