Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua,

Se mai trece la executare silita daca in ziua in care s-a incuviintat executarea, suma restanta a fost achitata? Este vorba de 350 ron, iar cei de la biroul executorului bancar au fost anuntati de acest lucru. Pentru o asemenea suma se pune poprire pe venituri sau se executa bunuri?
Va multumesc
penrtu orice suma se poate pune poprire ori urmari bunuri, insa in cazul pe care l-ati expus, executarea a ramas practic fara obiect; este posibil sa datorati insa cheltuielile de executare facute pana la data platii