Forum Discuţii juridice Executare silită taxa de timbru
Discuție deschisă în Executare silită

taxa de timbru

stie cineva cat este taxa de timbru si timbru judiciar in cazul investirii cu formula executorie?
Pentru a fi pusa in executare , hotararea dvs. trebuie legalizata si investita cu formula executorie.
Pentru legalizare-taxa de timbru de 2.00 lei si timbru jud. de 0,15 lei.
Pentru investirea cu formula executorie-taxa de timbru de 4.00 lei si timbru jud. de 0,15 lei.
si unde se legalizeaza, la notar?
Atat legalizarea cat si investirea cu formula executorie pot fi efectuate doar de catre instanta care a pronuntat respectiva hotarare.