Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... imputernicire
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

imputernicire

Sunt administrator la o Asociatie de Proprietari si as vrea sa stiu daca imi trebuie imputernicire de la Presedinte pentru obtinerea semnaturii electronice de la ANAF. Am obtinut certificatul digital pe numele meu ,am completat formularul 150 (acesta trebuie semnat de mine sau de Presedinte, sau de mine?:( ) si trebuie mers apoi la ANAF.Multumesc pentru raspuns!
Formularul 150 se semneaza si se stampileaza de catre Presedintele Asociatiei de proprietari . Dvs . depuneti acest formular impreuna cu actul de identitate (original si copie) .Pe langa acestea ,mai depuneti:
- documentul în original şi copie, care atestă calitatea Dvs , a titularului certificatului digital de reprezentant legal Asociatiei de proprietari
- imputernicire notariala din care sa rezulte dreptul Dvs. de a semna declaraţiile fiscale pentru contribuabil, în situaţia în care nu aveti calitatea de reprezentant legal al Asociatiei