avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un sfat va rog

Buna ziua. va rog un sfat ? Sint in proces pentru pretenti la Judecatorie ca pirit.Reclamantii au cerut o contra expertiza si au depus la dosar facturi de la o societatea care in anul 2005 a emis facturi da societatea sa infintat in 2006 este scris in registrul comertului din 13.03.2006 sint facturi false.

Cum se poate ca osocietate cu un singuri administrator fara nici un muncitor sa execute lucrari de termoizolatie instalati sanitare tencuieli zugraveli fara magazin materiale de constructii aceste lucrari sint toate pe facturi se poate asa ceva?

Doamna judecatoare, fata de actele care s-au depus la dosar, a incercat sa le explice ca daca se va formula un denunt penal si vom solicita declararea in fals a actelor folosite de ei, aceasta cauza se suspenda pana la terminarea cercetarilor penale si vor primi, eventual, daca mai raman niste despagubiri peste 3 an

daca formulam un denunt penal si vom solicita declararea in fals a actelor folosite de ei ,Dupa ce Procurorul
preia aceste acte mai avem noi de facut ceva cu actele?. ce consecinte am eu
ca Pirit trebuie sa platesc ceva.

1)Ce se intimpla cu aceste facturi si chitante la urma dupa ce se termina urmarire penala se scoate din dosar sau rimine la dosar?

2)Daca se suspenda cazul, pina cind se gata urmarire penala.
si la urmarire penala reiese ca sint acte false ce se intimpla cu aceste acte ? si cum mere mai de parte atuncea cu cazul se va relua de acolo de unde fost suspendat?. Multumesc frumos.


Alte discuții în legătură

O intrebare pentru un jurist Radu 26 Radu 26 Buna ziua. va rog un sfat ? Sint in proces pentru pretenti la Judecatorie ca pirit.Reclamantii au cerut o contra expertiza si au depus la dosar facturi de ... (vezi toată discuția)
Societatea care a eliberat aceste acte nu a existat? Radu 26 Radu 26 Buna ziua Am primit de la avocata mea Desi actele depuse de catre familia XXXXXX, facturile si chitantele, evident sunt false, au sustinut in fata ... (vezi toată discuția)
O intrbare Radu 26 Radu 26 Buna seara sint depuse pentru expertiza judiciara pentru investitiile facute de reclamantii la un apartament mai multe facturi din anul 2005 cu o suma ... (vezi toată discuția)