Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Subventia de 176 euro la hectar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Subventia de 176 euro la hectar

Cine stie cum se incaseaza subventia pentru hectarul de teren agricol?
Unde se depune cererea? Se primeste chiar daca pamantul e lucrat sau nu?
Multumesc!
Cereti mai multe informatii la APIA
Fermierii care vor sa beneficieze de subventii europene trebuie sa depuna la APIA cerere de plata pana la data de 16 martie. Celor care intarzie li se vor aplica penalitati de 1% pe zi, iar cererile depuse dupa 11 iunie nu mai sunt acceptate.

„Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe suprafata, fermierii trebuie sa depuna la Centrele APIA, in intervalul 1 martie - 16 mai 2011, o singura cerere de plata. Pentru depunerea cererilor de plata incepand cu data de 17 mai, se vor aplica penalitati de 1% pentru fiecare zi lucratoare de intarziere. Dupa data de 11 iunie 2011, cererea de sprijin nu mai este admisa la calcul”, potrivit responsabililor Agentiei de Plati si Interventie pentru Agricultura