Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... punct lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

punct lucru

am obtinut certificatul de inregistrare al unui srl cu sediul la domiciliu...insa am inchiriat un spatiu ptr desfasurarea activitatii..un magazin..unde trebuie sa ma duc sa il inregistrez ca punct de lucru...precizez ca nu am angajati si nu sunt platitor de tva...multumesc anticipat
Tot la registrul comertului cu o hot. a ad. gen., cu actelle de spatiu pentru punctul de lucru
Cristea Marina a scris:

Tot la registrul comertului cu o hot. a ad. gen., cu actelle de spatiu pentru punctul de lucru

in cazul in care exista un singur asociat mai este nevoie de hotarare?
ca sa inchiriez un spatiu de lucru unde trebuie sa merg pentru a incheia contractul de inchiriere (unii spun la primaria de care apartine)?
Chiar daca este asociat unic tot trebuie decizia asociatului unic. Referitor la spatiu ati spus ca aveti deja unul....
in caz ca nu ati obsevat...era un alt utilizator si deci o situatie diferita in care inca nu detin spatiu
la ORC si FINANTE