avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... punct lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

punct lucru

am obtinut certificatul de inregistrare al unui srl cu sediul la domiciliu...insa am inchiriat un spatiu ptr desfasurarea activitatii..un magazin..unde trebuie sa ma duc sa il inregistrez ca punct de lucru...precizez ca nu am angajati si nu sunt platitor de tva...multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: doradragan , utilizator 22:13, 25 Mai 2011
Tot la registrul comertului cu o hot. a ad. gen., cu actelle de spatiu pentru punctul de lucru
Cristea Marina a scris:

Tot la registrul comertului cu o hot. a ad. gen., cu actelle de spatiu pentru punctul de lucru

in cazul in care exista un singur asociat mai este nevoie de hotarare?
ca sa inchiriez un spatiu de lucru unde trebuie sa merg pentru a incheia contractul de inchiriere (unii spun la primaria de care apartine)?
Chiar daca este asociat unic tot trebuie decizia asociatului unic. Referitor la spatiu ati spus ca aveti deja unul....
in caz ca nu ati obsevat...era un alt utilizator si deci o situatie diferita in care inca nu detin spatiu
la ORC si FINANTE

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot deschide punct de lucru Am facut un SRL in alt judet si vreau sa deschid punct de lucru la Bucuresti, nu am avut nici un fel de activitate pe acest SRL si nu sunt platitor de TVA asha ... (vezi toată discuția)
Inchiriere spatiu magazin mixt, acte necesare Dani Ela 112 Dani Ela 112 As vrea sa inchiriez un spatiu pentru a deschide un magazin mixt in zona rurala si nu stiu ce acte imi trebuie si nici cu ce sa incep ... As vrea daca se poate ... (vezi toată discuția)
Coffee shop ContSters170282 ContSters170282 Posed un SRL cu sediul social acasa.Doresc sa inchiriez un mic spatiu in care sa vand numai cafea si totodata sa vand si cafea la pahare de carton . In fata ... (vezi toată discuția)