Forum Discuţii juridice Traduceri Bibliografie examen limba englezã, domeniul juridic
Discuție deschisă în Traduceri

Bibliografie examen limba englezã, domeniul juridic

Buna ziua, poate cineva sa imi dea o bibliografie pentru pregatire in vederea examenului de traducator stiinte juridice EN la CPPC? astept pe adresa de mail mlipoveschi@yahoo.com.
Multumesc anticipat!!!
Pentru participarea în cadrul examenului în vederea obţinerii certificatului de traducător în şi din limbi străine, nu este necesară parcurgerea unei anumite bibliografii dupa cum se mentioneaza pe site-ul CPPC.
Pentru a va face o idee, una din colegele de pe forum a postat un subiect aici: www.avocatnet.ro/content/for...
Poate fi de interes si acest link: www.avocatnet.ro/content/for...
Multa bafta!
:luck:
L.C.
Laura Ciobeica, moderator