Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare

cat este o asiguare obligatorie la o casa si ce acte trebuie sa prezint in momentul in care o intocmesc?
Daca aveti casa din caramida asigurarea e 20 euroi iar daca o aveti din chirpici, e 10 euroi. Trebuie sa mergeti la asigurator cu buletinul titularului si titlul de proprietate.
sint din ardeal.aici nu exista case din chirpici.poate in alta parte....
20 euro/an...nu trebuie sa prezentati niciun act ci doar urmatoarele informatii:
nume si prenume, CNP, adresa din buletin si cea a locuintei asigurate(daca este diferita) , suprafata
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua stimate dle george_neagu , presupun ca trebuie sa merg cu titlul de proprietate in original la asigurator?
Si inca o nelamurire, daca nu detin "euroi", pot sa achit c/val asigurarii in euro, sau in ron la cursul de schimb BNR din ziua platii?#-o