Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde reclam garda FINANCIARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde reclam garda FINANCIARA

GARDA FINANCIARA O RECLAM LA BUCURESTI AM reclamat fostul angajator si mia scris ca au gasit totul bine, dar ITM a scris in raspuns ia sactionat firma unde am lucrat mau tinut 2 saptaminii la negru apoi am semnat contractul de munca si GARZII FINANCIARE iam scris aceasta neregula dar de ce nu au scris si eu ca ia sactionat atunci e ceva neregula trebuie sa reclam LA GARDA BUCURESTI
Garda Financiara nu poate sanctiona faptece tin de natura raporturilor de munca.
ITM-ul are atributii in acest sens.
Garda Financiara poate fi reclamata la organul ierarhic superior respectiv Ministerul Finantelor dar in cazul dvs. nu face obiectul unei reclamatii.
lazar27 a scris:

GARDA FINANCIARA O RECLAM LA BUCURESTI AM reclamat fostul angajator si mia scris ca au gasit totul bine, dar ITM a scris in raspuns ia sactionat firma unde am lucrat mau tinut 2 saptaminii la negru apoi am semnat contractul de munca si GARZII FINANCIARE iam scris aceasta neregula dar de ce nu au scris si eu ca ia sactionat atunci e ceva neregula trebuie sa reclam LA GARDA BUCURESTI

Puteti sa reclamati GARDA unde doriti dvs , intrucat Garda Financiara nu are printre atributii si controlul muncii la negru ... daca ITM-ul a constat ca ati muncit la negru, atunci acestia putea sesiza si Garda Financiara .