avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde reclam garda FINANCIARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde reclam garda FINANCIARA

GARDA FINANCIARA O RECLAM LA BUCURESTI AM reclamat fostul angajator si mia scris ca au gasit totul bine, dar ITM a scris in raspuns ia sactionat firma unde am lucrat mau tinut 2 saptaminii la negru apoi am semnat contractul de munca si GARZII FINANCIARE iam scris aceasta neregula dar de ce nu au scris si eu ca ia sactionat atunci e ceva neregula trebuie sa reclam LA GARDA BUCURESTI
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:34, 21 Iunie 2011
Garda Financiara nu poate sanctiona faptece tin de natura raporturilor de munca.
ITM-ul are atributii in acest sens.
Garda Financiara poate fi reclamata la organul ierarhic superior respectiv Ministerul Finantelor dar in cazul dvs. nu face obiectul unei reclamatii.
lazar27 a scris:

GARDA FINANCIARA O RECLAM LA BUCURESTI AM reclamat fostul angajator si mia scris ca au gasit totul bine, dar ITM a scris in raspuns ia sactionat firma unde am lucrat mau tinut 2 saptaminii la negru apoi am semnat contractul de munca si GARZII FINANCIARE iam scris aceasta neregula dar de ce nu au scris si eu ca ia sactionat atunci e ceva neregula trebuie sa reclam LA GARDA BUCURESTI


Puteti sa reclamati GARDA unde doriti dvs , intrucat Garda Financiara nu are printre atributii si controlul muncii la negru ... daca ITM-ul a constat ca ati muncit la negru, atunci acestia putea sesiza si Garda Financiara .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie antonio30 antonio30 CIND ITI DEPUI DEMISIA NU ESTI OBLIGAT SA II STAI 15 ZILE IN PREAVIZ DAR EU AM STAT 2 ZILE SI MIA SPUS A GASIT INLOCUITOR ANGAJATORUL MAU INCURCAT.NU MIA DAT ... (vezi toată discuția)
Plingere penala antonio123 antonio123 AM facut o plingere la parchet la un angajator unde am lucrat,in plingerea scrisa daca nu am avut documente sa le anexsez am scris ce sa intamplat. AU fost 2 ... (vezi toată discuția)