Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de crestere a copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de crestere a copilului

Fetița mea împlinește vârsta de doi ani în octombrie 2011. Întrebarea mea este daca pot să solicit prelungirea concediului de crestere a copilului pana la trei ani, al treilea an concediu fara plata? În cazul în care acest lucru este posibil pe ce bayă legală pot să cer? Menționez că eu sunt bugetară și lucrez în administrație publică locală.
Vă mulțumesc.
puteti sa solicitati un concediu fara plata cu acordul partilor.
Exista pentru această solicitare ceva lege,sau hot. etc la care pot să refer în cerere?