Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general persoana juridica ,poate plati chiria unei persoane ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

persoana juridica ,poate plati chiria unei persoane fizice?

Ca persoana juridica pot plati chiria pentru spatiu -birouri unei persoane fizice?In afara de contract ,ce acte justificative mai sunt necesare in contabilitate?
Acea persoana fizica ce relatie are cu firma? Adica firma inchiriaza de la persoana fizica un spatiu? Da. Se face contract de inchiriere pe care persoana fizica il inregistreaza la administratia financiara si va da si dumneavostra, ca firma, un exemplar. Puteti sa platiti prin banca cu ordin de plata sau in numerar cu dispozitie de plata.
george-neagu, moderator