Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

buna seara,
as dori daca este posibil sa ma indruma careva,in urma cu un an am fost diagnostificata cu neoplasm am urmat tratamentul aferent dar perioada de concediu medical a ajuns la sfarsit,mai am drepul la pensionare? Medicii considera ca daca evolutia bolii a fost stopa pot fi considerata vindecata,dar totusi este o boalla incurabila,sanatatea imi este si asa subreda nu pot face programului de 10 ore si nici reducerea pgramului nu-mi este permisa,unde ma pot adresa va rog?????
Comisia de expertiza medicala decide daca se impune pensionarea de invaliditatea si gradul acesteia.