Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand voi primi restanta de 50% din punctajul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand voi primi restanta de 50% din punctajul suplimentar pentru activitatea in grupa I de munca?

In anul 2008 am esit la pensie, la limita de virsta (50 ani) am lucrat 30 ani din care 14 ani si 8 luni grupa 1. Cind sau calculat grupa, am primit numai pe 7 ani si 4 luni urmind sa mi se plateasca in a doua etapa restul. Anu acesta sa dat marirea de grupe si eu nu am primit nimic. Ce pot face?
Ce este trecut la punctul D din decizia de pensionare ?
7 ani si 4 luni
La punctul (D)este trecut:Plata drepturilor se va face incepand cu ........

Dar la punctul(G)ce este trecut ?

Asadar precizati ce scrie la punctele(D) si la (G).
momentan nu sint in tara si nu am decizia la mine.dar mi-sa platit 7 ani si 4 luni, urmind sa primesc restu etapa urmatoare Adica ianoarie 2011
Daca v-ati deschis drepturile dupa data de 02/11/2008 nu beneficiati de majorarea de la 01/01/2011.Ati beneficiat de ea odata cu deschiderea drepturilor si este prevazuta la punctul(G)prin aplicarea art.78^2 din legea 19/2000 in forma prevazuta de legea 218/2008 sau in cea prevazuta de O.U.G.209/2008.
Carp Mircea, utilizator