Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza resedinta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza resedinta

In CI am o adresa de domiciliu la care nu mai locuiesc de cativa ani buni. Acum stau in chirie cu contract. Cum trebuie sa procedez pentru ca adresa din CI sa coincida cu cea reala? Viza de flotant? Sau trebuie sa schimb CI pe noua adresa?
Ati raspuns singur.
Viza de flotant sau un nou CI cu noua adresa.
Completati o cerere la SCLEP de care apartineti, cu contractul de provenienta a imobilului si cu titularul de contract la biroul de buletine.