Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general eroare revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

eroare revisal

Buna ziua. Sunt o societate din Braila am descarcat noul revisal si incerc sa preiau date din versiunea 206 si imi arata urmatorul mesaj

Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 220 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.2.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.3.0 / Cor.5.0

Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac.

Multumesc anticipat

CARMEN DANCIU

Incerca sa stergi si sa mai descarci inca o data .
Trebuie sa va actualizati versiunea veche a Revisal cu un patch pe care il gasiti aici.....
[ link extern ] /
pe data de 01.08.2011

Si apoi reluati preluarea.

Daca va da eroare si in acest caz inseamna ca trebuie sa actualizati cu niste patchuri mai vechi.
elga50, moderator
Ca sa se poata prelua complet baza de date, vechea versiune trebuie sa fie actualizata cu toate pachetele de acualizare de la 003 pana la 007 le gasiti aici
[ link extern ] /
Multumesc pentru interes dar am actualizat revisalul 2.0.6 cu pach-urile de pe internet si tot nu merge.:(
Despre ce eroare este vorba?