avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general eroare revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

eroare revisal

Buna ziua. Sunt o societate din Braila am descarcat noul revisal si incerc sa preiau date din versiunea 206 si imi arata urmatorul mesaj

Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 220 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.2.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.3.0 / Cor.5.0

Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac.

Multumesc anticipat

CARMEN DANCIU

Cel mai recent răspuns: mihaelastir , utilizator 18:29, 19 August 2011
Incerca sa stergi si sa mai descarci inca o data .
Trebuie sa va actualizati versiunea veche a Revisal cu un patch pe care il gasiti aici.....
[ link extern ] /
pe data de 01.08.2011

Si apoi reluati preluarea.

Daca va da eroare si in acest caz inseamna ca trebuie sa actualizati cu niste patchuri mai vechi.
Ultima modificare: Vineri, 19 August 2011
elga50, moderator
Ca sa se poata prelua complet baza de date, vechea versiune trebuie sa fie actualizata cu toate pachetele de acualizare de la 003 pana la 007 le gasiti aici
[ link extern ] /
Multumesc pentru interes dar am actualizat revisalul 2.0.6 cu pach-urile de pe internet si tot nu merge.:(
Despre ce eroare este vorba?

Alte discuții în legătură

Erori revisal estrela2126 estrela2126 am istalat versiunea noua a revisalului si mi apar urmatoarele erori:Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii: Versiune DB ... (vezi toată discuția)
Probleme cu revisal cocoka cocoka Nu pot sa preiau din programul anterior datele angajatilor, are o eroare si nu preia datele. Cum procedez, introduc in noua versiune din nou pe toate (5)? (vezi toată discuția)
Probleme revisal dumi32 dumi32 Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text : Baza de date incarcata nu ... (vezi toată discuția)