avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme Revisal

Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text :
Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 230 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.3.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.4.0 / Cor.5.0
ce pot sa fac in acest caz, si am vrut sa ma conctez online cu itm -ul cu vechea parola si nu ma lasa, pt ca am vrut sa vad cum sunt trecute contractele pentru a le baga dinnou manual in noul Revisal, va rog ajutatima. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 22 Septembrie 2011
Buna ziua,
de obicei aceasta eroare apare cand nu este actualizata baza de date din Revisal-ul vechi. Trebuie descarcate toate actualizarile si abia dupa, facuta operatia de export-import.
dumi32 a scris:

Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text :
Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 230 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.3.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.4.0 / Cor.5.0
ce pot sa fac in acest caz, si am vrut sa ma conctez online cu itm -ul cu vechea parola si nu ma lasa, pt ca am vrut sa vad cum sunt trecute contractele pentru a le baga dinnou manual in noul Revisal, va rog ajutatima. Multumesc.


COR in versiunea veche nu este actualizat cu toate patch-urile de actualizare ... incercati sa reistalati ultimele patch-urile de actualizare a COR-ului ...

1. Actualizarea nomenclatorului COR pentru registrul electronic
Patch ReviSal.KB.206.007 (pentru Windows XP / 2000 / 98)

2. Actualizarea nomenclatorului COR pentru registrul electronic
Patch ReviSal.KB.206.006 (pentru Windows XP / 2000 / 98)

le gasiti aici
[ link extern ] /


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programul revisal nou de la 01.08.2011 ? 22.08.2009 22.08.2009 Va rog asi dori sa stiu unde gasesc actualizarea programului REVISAL de la data de 01.08.2011 , am cautat pe ITM , versiunea 5.0. dar nu ... (vezi toată discuția)
Revisal 5.0.6. nico82 nico82 Am descarcat noul Revisal si cand am dat \"preluare date din versiunea anterioara\" mi-au aparut urmatoarele erori: Versiune DB gasita / asteptata: 206 / ... (vezi toată discuția)
Erori revisal estrela2126 estrela2126 am istalat versiunea noua a revisalului si mi apar urmatoarele erori:Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii: Versiune DB ... (vezi toată discuția)