Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme Revisal

Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text :
Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 230 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.3.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.4.0 / Cor.5.0
ce pot sa fac in acest caz, si am vrut sa ma conctez online cu itm -ul cu vechea parola si nu ma lasa, pt ca am vrut sa vad cum sunt trecute contractele pentru a le baga dinnou manual in noul Revisal, va rog ajutatima. Multumesc.
Buna ziua,
de obicei aceasta eroare apare cand nu este actualizata baza de date din Revisal-ul vechi. Trebuie descarcate toate actualizarile si abia dupa, facuta operatia de export-import.
dumi32 a scris:

Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text :
Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii:

Versiune DB gasita/asteptata: 230 / 240
Versiune aplicatie gasita/asteptata: App.2.3.0 / App.2.4.0
Versiune COR gasita/asteptata: Cor.4.0 / Cor.5.0
ce pot sa fac in acest caz, si am vrut sa ma conctez online cu itm -ul cu vechea parola si nu ma lasa, pt ca am vrut sa vad cum sunt trecute contractele pentru a le baga dinnou manual in noul Revisal, va rog ajutatima. Multumesc.

COR in versiunea veche nu este actualizat cu toate patch-urile de actualizare ... incercati sa reistalati ultimele patch-urile de actualizare a COR-ului ...

1. Actualizarea nomenclatorului COR pentru registrul electronic
Patch ReviSal.KB.206.007 (pentru Windows XP / 2000 / 98)

2. Actualizarea nomenclatorului COR pentru registrul electronic
Patch ReviSal.KB.206.006 (pentru Windows XP / 2000 / 98)

le gasiti aici
[ link extern ] /