Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitii de servicii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitii de servicii intracomunitare

Buna ziua,
O firma din Romania, platitoare de TVA, achizitioneaza servicii se reclama-publicitate de la o firma din Ungaria tot platitoare de TVA. Serviciile de reclama-publicitate se efectueaza pe teritoriul Ungariei.
Intrebarea mea cum se emite factura de firma din Ungaria catre cea din Romania, cu TVA sau fara TVA?
Va rog mult daca stie cineva sa-mi spuna si mie :)
Multumesc
fara tva, se declara in 390 si necesita inscrierea in ROI.
Multumesc:)