Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorarii avocatiale
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorarii avocatiale

Buna ziua! Care sunt limitele minime-maxime ale onorariilor solicitate de avocat pentru o consultanta pe dreptul familiei? Nu este ceva legat de un dosar propriu-zis, ci doar o consultatie privitoare la oportunitatea deschiderii unui dosar pe dreptul familiei si la sansele existente? Va multumesc mult si va doresc o zi buna.
intre 1,5-7mil. lei,in functie de faima si prestigiul atotputernicului avocat
La banii astia, se semneaza si un contract in care se specifica ceva de genul iti iau o leafa de-a ta intr-o ora si daca nu se intampla cum spun ti-o dau inapoi? Sau e unilateral pe principiul "are balta peste" sau e problema fraierului?
In jur de 5 milioane,ca sa se uite la tine si sa discutati in mare problema. [addsig]

? in ce localitate? sa fim seriosi nu e acelasi onorariu ca si consultanta comerciala, totusi e dreptul familiei
oricum, daca se doreste doar un raspuns la o intrebare... care ar fi intrebarea? poate stie cineva pe aici...

>