Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

daca am depusa o actiune de divort ,cu termen in octombrie 10,dupa ce cod civil si de procedura civila ma voi judeca?
cel vechi sau codul nou ?
codul nou civil. actiunea se va judeca dupa noul cod.
cel nou, dacă nu apare ceva imprevizibil. până un alta ar trebui să intre in vigoare la 1.10.2011.
sunt diferente semnificative intre cele doua fata de divort?