Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... bilet la ordin avalizat de aministrator care a ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

bilet la ordin avalizat de aministrator care a cesionat ulterior partile sociale

ce obligatii are un administrator de firma care a semnat un bilet la ordin avalizat si apoi a cesionat partile sociale celorlalti actionari ai societatii in cauza?
Daca a avalizat biletul la ordin in nume propriu, adica in calitate de persoana fizica raspunde in continuare, ramanand obligat in nume propriu pentru achitarea creantei continuta in biletul la ordin.