Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil pt studente
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil pt studente

Fiica mea este studenta si in anul 2012 va naste.In acelasi timp are din iulie autorizatie PFA.Poate primi indemnizatie pt cresterea copilului?Daca da,in ce conditii?Multumesc
Va primi indemnizatie pentru CCC pana la 2 ani dar trebuie sa suspende activitatea de PFA pe perioada cat primeste indemnizatia pentru CCC.