avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil pt studente
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil pt studente

Fiica mea este studenta si in anul 2012 va naste.In acelasi timp are din iulie autorizatie PFA.Poate primi indemnizatie pt cresterea copilului?Daca da,in ce conditii?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:53, 24 Septembrie 2011
Va primi indemnizatie pentru CCC pana la 2 ani dar trebuie sa suspende activitatea de PFA pe perioada cat primeste indemnizatia pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie concediu crestere copil - acordare stngraluca stngraluca Buna ziua, In luna iulie 2013 ar trebui sa nasc un bebelus. Pentru a beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului, stiu ca ar trebui sa am venituri ... (vezi toată discuția)
Returnare indemnizatie crestere copil madalina_negrea33 madalina_negrea33 Buna ziua, In perioada noiembrie 2011 - august 2012 am beneficiat de indemnizatie crestere copil; eu sunt angajata la o banca si sunt si PFA (traducator); ... (vezi toată discuția)
Tatal si indemnizatia de crestere a copilului cristinaxxx cristinaxxx buna ziua! sotul meu are un pfa din mai 2009 si in ultiile 12 luni a realizat venituri impozabile.are toate platile si impozitele la zi. eu sunt insarcinata ... (vezi toată discuția)