Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat energetic la vanzarea apartamentului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat energetic la vanzarea apartamentului

Buna.Cine pota sa-mi spune daca este obligatorie cerificatul enegetic la vanzarea apatamentului.?O sa ma trezesc cu act de vanzare-cumparare declarat nul daca nu am acest certificat?Va multumesc.
GYOGYO, utilizator
Nu este obligatoriu certificatul energetic. Partile dau declaratie in contract ca vand si respectiv cumparator pe propria raspundere fara certificat energetic.
daca se vinde prin prima casa, banca cere acest certif.