avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract comodat

as vrea sa stiu la ce riscuri ma supun incheind un contract de comodat cu o persoana din republica moldova?
Cel mai recent răspuns: Niculina Visan , Avocat 09:13, 6 Octombrie 2011
ce bun formeaza obiectul material al contractului de comodat?
apartament.
Sant riscurile inerente oricarui contract de comodat. In primul rand, daca doresti sa reziliezi contractul inainte de termen. Daca nu inserezi clauze de incetarea a contractului este mai greu sa-l evacuezi inainte de termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de inchiriere elia8 elia8 Bună ziua. Am o neclaritate si vă rog să mă ajutaţi dacă se poate. Deţin un apartament pe persoană fizică si vreau sa îl închiriez unui ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am urmatoarea problema. familia mea detine un apartament ... lauragb lauragb Buna ziua, Am urmatoarea problema. Familia mea detine un apartament cumparat in 1/3 de noi si 2/3 de un alt proprietar. Eu in acest moment locuiesc in ... (vezi toată discuția)
Reziliere unilaterala contract de comodat fastbusinessimpex fastbusinessimpex Buna ziua,poate ma ajuta cineva de specialitate, cum sa rezolv problema pe care o am. Multumesc anticipat! In 2005 am divortat de sotul meu printrun ... (vezi toată discuția)