Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract comodat

as vrea sa stiu la ce riscuri ma supun incheind un contract de comodat cu o persoana din republica moldova?
ce bun formeaza obiectul material al contractului de comodat?
apartament.
Sant riscurile inerente oricarui contract de comodat. In primul rand, daca doresti sa reziliezi contractul inainte de termen. Daca nu inserezi clauze de incetarea a contractului este mai greu sa-l evacuezi inainte de termen.