avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu prin PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu prin PFA

Buna ziua, am si eu o mica situatie in care am intrat si am nevoie de unele lamuriri.
M-am inregistrat ca PFA, platitor de tva.
O firma imi propune un salariu de xxx+tva pe care mi plateste prin factura catre PFA.
As dori sa stiu ce impozite voi plati eu pe aceasta suma. Deci practic cu cat voi ramane real din suma propusa +tva dupa ce platesc toate "darile" la stat.
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: GABITU , utilizator 11:08, 14 Octombrie 2008
impozit pe venit de 16% care se plateste anual
suma fara TVA -16%impozit pe venit- 6.5 cass

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cass pentru pfa cu norma fixa valscu valscu Buna ziua, Sunt nevoit de firma la care lucrez sa-mi fac PFA, ramanand si angajat cu norma intreaga. Am ales pentru PFA varianta cu norma fixa (sa zicem ca ... (vezi toată discuția)
Traducator pfa - angajat la firma x panalivia panalivia Buna ziua! V-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu elucidarea darilor ce am sa le virez statului: sunt angajata la firma X cu 8 ore si in acelasi timp am ... (vezi toată discuția)
Mai multe intrebari legate de pfa, imm, tva raduma raduma Momentan sunt PFA pe norma de venit. 1. Daca depasesc plafonul de 65.000 EUR va trebui sa platesc TVA. Ce pot sa fac sa scap de asta in mod legal? M-am ... (vezi toată discuția)