Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu prin PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu prin PFA

Buna ziua, am si eu o mica situatie in care am intrat si am nevoie de unele lamuriri.
M-am inregistrat ca PFA, platitor de tva.
O firma imi propune un salariu de xxx+tva pe care mi plateste prin factura catre PFA.
As dori sa stiu ce impozite voi plati eu pe aceasta suma. Deci practic cu cat voi ramane real din suma propusa +tva dupa ce platesc toate "darile" la stat.
Multumesc mult.
impozit pe venit de 16% care se plateste anual
suma fara TVA -16%impozit pe venit- 6.5 cass