Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Noul Cod rutier intrat in vigoare la 1 ianuarie 2012
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Noul Cod rutier intrat in vigoare la 1 ianuarie 2012

stie cineva unde pot gasi prevederile noului cod rutier intrat in vigoare la 1 ian 2012? Multumesc!
nu exista inca asa ceva in monitorul oficial...
Aveti un articol aici, publicat astazi de Avocatnet.ro.

www.avocatnet.ro/content/art...
Proiectul propus de IGPR-Directia Politiei Rutiere se afla la Comisia juridica a Parlamentului.
In al doilea rand , nu este vorba despre un cod rutier nou , ci despre niste modificari aduse celui vechi privind reducerea valorilor probelor biologice, modificari aflate in curs de studiere.
Ca de obicei , aceleasi "traznai" ale unei prese aflate cam "departe de cotidian" !