avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Noul Cod rutier intrat in vigoare la 1 ianuarie 2012
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Noul Cod rutier intrat in vigoare la 1 ianuarie 2012

stie cineva unde pot gasi prevederile noului cod rutier intrat in vigoare la 1 ian 2012? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 02:47, 4 Ianuarie 2012
nu exista inca asa ceva in monitorul oficial...
Aveti un articol aici, publicat astazi de Avocatnet.ro.

www.avocatnet.ro/content/art...
Proiectul propus de IGPR-Directia Politiei Rutiere se afla la Comisia juridica a Parlamentului.
In al doilea rand , nu este vorba despre un cod rutier nou , ci despre niste modificari aduse celui vechi privind reducerea valorilor probelor biologice, modificari aflate in curs de studiere.
Ca de obicei , aceleasi "traznai" ale unei prese aflate cam "departe de cotidian" !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cod penal. - IULIA - IULIA Va rog sa-mi spuneti daca s-a modificat Codul Penal ,am auzit ca s-ar reduce pedepsele celor condamnati pana la 5 ani.Este adevarat?Va multumesc anticipat si ... (vezi toată discuția)
Codul muncii 2011 inimadistrusa inimadistrusa Buna ziua! As avea nevoie de o informatie: unde as putea gasi documentele anexe codului muncii 2011. Editiile din librarii pe cate le-am gasit nu contin aceste ... (vezi toată discuția)
Daca pe data de 09 ianuarie mi s-a suspendat permisul de conducere ... florin0369 florin0369 Daca pe data de 09 ianuarie mi s-a suspendat permisul de conducere pentru o perioada de 90 de zile pentru depasirea vitezei maxime admise si pe data de 01 ... (vezi toată discuția)