Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Modificare Cod Penal.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Modificare Cod Penal.

Va rog sa-mi spuneti daca s-a modificat Codul Penal ,am auzit ca s-ar reduce pedepsele celor condamnati pana la 5 ani.Este adevarat?Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra!
inca nu a intrat in vigoare Noul C.Pen :(
multumesc frumos pt.raspuns...este posibil in vara?
Nici macar noul cod penal nu prevede reducerea pedepselor cu 5 ani pt cei condamnati.
Probabil in 2013 va intra in vigoare, dar nimic nu este sigur.
Codul penal al Romaniei, republicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 65 din 16 aprilie 1997, cu modificarile si completarile ulterioare, s-a modifica si se completat prin Legea nr.27/2012, insa modificarile aduse nu se refera la o reducere a pedepselor cu 5 ani ...

www.avocatnet.ro/content/art...