Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare auto

Buna ziua,
Mie mi-a murit sorul in sept 2011 si voi dezbate taxa de succesiune in aprilie 2012, urmand ca eu sa raman mostenitoare unei masini " ARO" din 1995. Ca sa pot circula cu aceasta masina trebuie sa o reinmatriculez pe numele meu? Ce taxe presupune acest lucru? Dar ca sa o vand, ce taxe trebuiesc platite atat de mine cat si de cumparator?

Multumesc frumos
Condoleante
Nu se dezbate taxa de succesiune ci masa succesorala
In urma dezbaterii succesiunii,veti deveni proprietar al autovehiculului,care conform norme in vigoare necesita preschimbarea documentelor
Aveti nevoie de dovada plata c/v certificat de inmatriculare la CEC sau BCR,in valoare de 37 ron