Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum se calculeaza penalitatile pentru neplata ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum se calculeaza penalitatile pentru neplata contributiilor sociale la termen sau mai exact care este procentul

Buna ziua
Va rog frumos daca se poate sa imi spune-ti cum se calculeaza penalitatile pentru neplata contributiilor sociale la termen sau mai exact care este procentul/zi de intarziere.
Multumesc anticipat
pentru ce perioada?
25 decembrie 2011 - 17 ianuarie 2012
0,04 % pe zi pentru fiecare obligatie in parte
Incepand cu 1 oct 2010 procentul dobanzii este de 0,04%.
Penalitati de intarziere, datorate pentru depasirea scadentei la plata cu mai mult de 30 de zile, in procent de la 5% si 15%, cand intarzierea este mai mare de 90 zile dupa scadenta;

Multumesc frumos