Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

am incheiat un contract cu un program de lucru de 2 ore zilnic incepand cu data de 16 ian.2012 cum procedez cu REVISAL cand raporterz la ITM,DIR.MUNCII?Termenul parca este 15ale lunii acum cand raportez sau cum procedez mai nou ca nu mai am nici un fel de salariat,si ce contributii virez la stat?
Daca incepe de pe 16 ianuarie - adica Luni, il trimiteti astazi in revisal online, pentru ca se trimite inainte cu minim o zi lucratoare de data la care incepe.
azi 13.01.2012 se face revisalul.cu o zi lucratoare inainte de data angajarii.
Pentru inregistrare si transmitere contract nou, aceasta treaba se face in ultima zi lucratoare dinaintea primei zile de munca a salariatului. Daca contractul incepe luni, 16, completati revisalul si transmiteti-l azi, 13.