Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Actiune in instanta_Legea 221/2008
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Actiune in instanta_Legea 221/2008

Buna ziua,

va rog sa aveti amabilitatea de a ma informa privind procedura de recuperare a diferentelor salariale potrivit L 221/2008. Prietena mea, cadru didactic, nesindicalista, ar dori sa deschida actiune in acest sens, cu atat mai mult cu cat exista procese castigate de catre Sindicate pentru sindicalisti.
pai...nu i mai simplu sa devina membru de sindicat?...e mult mai ieftin,juristii sindicatelor au experienta pe legea 221/2008,fiecare sau cele mai multe judete au juristii lor...cat te costa cotizatia de sindicat?....6 lei pe luna?....intr un an inseamna 72 de lei.....
Poate fi un director de scoala membru sindicalist?

arhontele a scris:

pai...nu i mai simplu sa devina membru de sindicat?...e mult mai ieftin,juristii sindicatelor au experienta pe legea 221/2008,fiecare sau cele mai multe judete au juristii lor...cat te costa cotizatia de sindicat?....6 lei pe luna?....intr un an inseamna 72 de lei.....

exista directori de scola care fac parte si din conducerea sindicatelor:))))