Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate primara
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate primara

Cine ma ajuta si pe mine? La 14 30 ma duc la in interviu pe postul de operator pc, contabilitate primara. Cam ce ar trebui sa stiu sa fac?Facturi, nir-uri, registre,etc?
Da, cam asa. N-ar strica sa stii si cum se intocmeste registrul de casa :yes:
Apoi, da NIR-uri, poate fise de magazie, bonuri de consum, poate ceva legat si de operarea inregistrarilor din banca, cum se face un OP., borderou pentru CEC-uri..
Da, trebuie sa stiti cum se completeaza o factura - si cum se calculeaza TVA (daca e cazul) - cum se completeaza un aviz (pentru clienti), chitante; sa completati NIR, registrele (jurnal de vanzari, de cumparari, registrul de casa), bonuri de consum...

Cam acestea imi vin in minte acum...

Probabil ca TVA la facturi calculeaza programul... :)

Bafta!!!
:luck:
trope_doi, utilizator