Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate primara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate primara

Ce operatiuni sunt considerate operatiuni de contabilitate primara (pentru fisa postului ma intereseaza)?
parerea mea:
registru de casa,jurnal cumparari, jurnal vinzari, raport de gestiune, registru jurnal, carte mare, balanta de verificare, bilantul.
cam atit stiu eu...si nu-s contabil !:">
Intra aici si ordine de plata, foi de varsamant?
eu cred ca nu.
de op si foi de varsamint se ocupa altcineva din firma.
facturare, jurnale vanzari, jurnale cumparari, registru de casa, si diverse centralizatoare care sunt cerute de catre contabili
Multumesc pentru raspunsuri.