avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate primara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate primara

Ce operatiuni sunt considerate operatiuni de contabilitate primara (pentru fisa postului ma intereseaza)?
Cel mai recent răspuns: maria3000 , utilizator 13:24, 17 Septembrie 2007
parerea mea:
registru de casa,jurnal cumparari, jurnal vinzari, raport de gestiune, registru jurnal, carte mare, balanta de verificare, bilantul.
cam atit stiu eu...si nu-s contabil !:">
Intra aici si ordine de plata, foi de varsamant?
eu cred ca nu.
de op si foi de varsamint se ocupa altcineva din firma.
facturare, jurnale vanzari, jurnale cumparari, registru de casa, si diverse centralizatoare care sunt cerute de catre contabili
Multumesc pentru raspunsuri.

Alte discuții în legătură

Ajutoor neagoe neagoe sunt contabil la inceput de drum ,si va trebui sa tin contabilitatea primara pentru un minihotel ce ar trebui sa fac ,firma se va deschide acum este la inceput ... (vezi toată discuția)
Evidenta contabila puncte de lucru AncaUrda AncaUrda O societate comerciala care are mai multe puncte de lucru: un magazin, un restaurant si o balta de pescuit, ce evidente contabile trebuie sa tina la fiecare ... (vezi toată discuția)
Contabilitate intreprindere individuala nelu_63 nelu_63 Buna ziua Detin o Intr.Iind. avand ca domeniu de activitate comert de tip fast food (fara a fi platitor de tva).Pe langa -registru jurnal de inc. si plati ... (vezi toată discuția)