Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce facilitatii are un angajator cand te angajeaza din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce facilitatii are un angajator cand te angajeaza din somaj?

CE facilitati are un patron cind angajeaza un somer din partea statului.
Nimic, cu exceptia ca acel somer sa aiba peste 45 de ani.
DACA SOMERUL ARE 28 ANI PATRONUL BENEFICIAZA DE NISTE FACILITATII
Angajatorii beneficiaza de unele facilitati banesti si fiscale daca angajeaza someri inregistrati la Agentia de Somaj si care fac parte din urmatoarele categorii: şomeri în vârstã de peste 45 de ani, şomeri care sunt pãrinţi unici susţinãtori ai familiilor monoparentale si absolvenţi (din ultimul an) ai unor instituţii de învãţãmânt.