Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cazier fiscal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cazier fiscal

am o amenda neplatita la RATB si mi-a venit si scrisoare acasa.
Vreau sa imi fac o societate. Va aparea aceasta amenda in cazierul fiscal?
multumesc
Nu.
In cazierul fiscal apar inscrise numai faptele penale de natura fiscala. Amenda va aparea in certificatul de atestare fiscala. Deci cazierul dumneavoastra fiscal este "curat".
Imi trebuie pt admiterea la inm cazierul fiscal . Am o amenda luata pe autobuz in valoare de 100 lei . imi apare pe cazier sau nici nu mi-l elibereaza? Multumesc