Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Definitivat consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Definitivat consilier juridic

Buna ziua. As dori sa stiu daca inscrierea unui consilier juridic in Uniune dupa 7 ani de vechime in sistemul privat, mai atrage dupa sine sustinerea examenului de definitivat dupa 2 ani de Uniune sau poate fi admis din oficiul in randul consilierilor juridici definitivi? Va multumesc frumos.
~ Conținut șters la cerere ~
Timp de 2 ani veti plati cotizatie si alte taxe, apoi taxa examen si veti da definitivatul care de altfel nu va foloseste la nimic intrucat nu este recunoscut de nimeni pentru simplul motiv ca aceasta asociatie nu are conferita de lege nicio competenta in organizarea acestui examen.
Buna ziua ,
Stiam ca ajuta, daca vrei sa intri in UNBR ,dupa 5 ani de lucru ca si consilier juridic poti sa devii avocat fara a mai fi nevoie de stagiatura ; gresesc?
Cred ca gresiti. Interesati-va la UNBR. Eu nu cunosc vreun barou care sa recunoasca definitivatul organizat de CCJ. Cea mai buna informatie o primiti de la UNBR.
Multumesc!