Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale adaugare caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

adaugare caen

vreau sa-mi schimb activitatea si ma intereseaza cam cat ma costa sa mai adaug un caen secundar si cat ma costa sa schimb si denumirea societatii. Pt ca in cateva saptamani vreau sa activez sub alta forma.
multumesc
In principiu va costa ca si cum ati infiinta o societate noua.
La Registrul Comertului, in jur 500-600 lei.
Trebuie facuta rezervare de nume la O.R.C. (65-70 lei), reactualizat Actul constitutiv (in functie de cine il intocmeste - 100-200 lei) si sa schimbati certificatul de inmatriculare.
Asociatul/asociatii hotarasc adaugarea de noi activitati, autorizarea lor si schimbarea denumirii societatii.
Ca timp, dupa noile modificari, dureaza cam 3 zile.
Schimbare denumire societate - este necesara rezervarea de denumire - 64 lei. Ca urmare a schimbarii denumirii se vor preschimba: certificatul de inregistrare si certificatele constatatoare. Costuri aproximative (fara rezervare) aprox. 400 lei. Aceasta suma variaza in functie de cate certificate constatatoare aveti (pentru activitati la sediu, in afara sediului, puncte de lucru etc.).