avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate comerciala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate comerciala

salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc eo. si daca stie careva cat costa o clasa de domeniu de activitate
Cel mai recent răspuns: reddog , utilizator 00:58, 8 Octombrie 2004


Anonymous a scris:
>salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc eo. si daca stie careva cat costa o clasa de domeniu de activitate
In primul rand rezervarea denumirii firmei (308 000), capitalul social (2000000 lei).Urmeaza taxele pt redactarea si autentificarea actului constitutiv si a declaratiilor pe propria raspundere (acestea difera de la notar la avocat), cazier fiscal pt asociat (200 000 lei /urgenta), iar in final taxele la Registrul Comertului (variaza dupa cum este sau nu nevoie si de autorizatii).Snt avocat si daca doriti relatii, ma puteti contacta la 0721223325

Taxa pentru rezervarea denumirii - 440.000
Taxe O.R.C. - sediu social fara activitate - 2.397.000
>
>
>Anonymous a scris:
>>salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc eo. si daca stie careva cat costa o clasa de domeniu de activitate
>In primul rand rezervarea denumirii firmei (308 000), capitalul social (2000000 lei).Urmeaza taxele pt redactarea si autentificarea actului constitutiv si a declaratiilor pe propria raspundere (acestea difera de la notar la avocat), cazier fiscal pt asociat (200 000 lei /urgenta), iar in final taxele la Registrul Comertului (variaza dupa cum este sau nu nevoie si de autorizatii).Snt avocat si daca doriti relatii, ma puteti contacta la 0721223325

P.S. Nu sunt avocat si nu-mi fac publicitate.
reddog a scris:
>
>Taxa pentru rezervarea denumirii - 440.000
>Taxe O.R.C. - sediu social fara activitate - 2.397.000
>>
>>
>>Anonymous a scris:
>>>salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc eo. si daca stie careva cat costa o clasa de domeniu de activitate
>>In primul rand rezervarea denumirii firmei (308 000), capitalul social (2000000 lei).Urmeaza taxele pt redactarea si autentificarea actului constitutiv si a declaratiilor pe propria raspundere (acestea difera de la notar la avocat), cazier fiscal pt asociat (200 000 lei /urgenta), iar in final taxele la Registrul Comertului (variaza dupa cum este sau nu nevoie si de autorizatii).Snt avocat si daca doriti relatii, ma puteti contacta la 0721223325

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala anonim anonim salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)
Societate comerciala anonim anonim salut, vreau si eu sa infiintez o soc. comerciala si ma intereseaza cam care ar fi taxele pe care trebuie sa le primesc, adicatelea tot ce trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)
Cat costa infiintarea unui srl? Pentru infiintarea unui SRL, la ce cheltuieli ar trebui sa ma astept? Cam cat ar fi plata unui avocat pentru a se ocupa de infiintare (de la 0 pana sa fie ... (vezi toată discuția)